Matrix Reimprinting – zmień swoje życie przez zmianę przekonań!

Czym jest Matrix Reimprinting i co mają do tego przekonania i trauma

Matrix Reimprinting (MR) – w wolnym tłumaczeniu przeprogramowanie matrycy – to metoda stworzona przez Karla Dawsona, Mastera EFT, łącząca w sobie EFT i fizykę kwantową. W skrócie polega na transformacji naszych wspomnień.

Matrix Reimprinting - zmiana przekonań i przeszłości

Po co mielibyśmy zmieniać nasze wspomnienia? Cóż, głównie po to by zmienić pewne niesłużące nam przekonania, by uwolnić ciało od traumy i je uzdrowić, by wrócić do równowagi psychicznej.

Powszechnie wiadomo że nasze przekonania kierują naszym życiem i zdrowiem. Bruce Lipton wspaniale wyjaśnia że żeby zmienić naszą biologię należy zmienić ni mniej ni więcej – własne przekonania. W końcu energia podąża za uwagą, ciało za umysłem – nasze myśli i przekonania, szczególnie te podświadome, tworzą naszą rzeczywistość.

Skąd się biorą przekonania?

Najczęściej powstają we wczesnym dzieciństwie. Następnie tworzymy je na bazie różnych doświadczeń i sytuacji w szkole, między rówieśnikami, w naszym otoczeniu. Mogą zostać nam wpojone lub stworzone przez nas samych. Te wpojone są efektem tego jak działa nasz mózg w dzieciństwie.

Do około osiemnastego miesiąca w aktywności mózgu przeważają wolne fale delta, z wiekiem zaczynają dominować fale theta, potem mniej więcej w wieku 6-10 lat fale alfa, a następnie zaczynamy funkcjonować głównie w falach beta. Fale delta to stan wypoczynku i regeneracji i oznaczają zwykle głęboki sen, dlatego też małe dzieci tak często śpią. Natomiast fale theta łączone są z dostępem do podświadomości – podatność na sugestie w tym stanie jest drastycznie zwiększona. Nic więc dziwnego że właśnie w dzieciństwie powstaje najwięcej przekonań – chłoniemy wtedy jak gąbki.

Trauma jest doświadczeniem subiektywnym
Trauma jest doświadczeniem subiektywnym i jest definiowana przez postrzeganie osoby jej doświadczającej.

Natomiast te przekonania które są wynikiem naszych doświadczeń nie tworzą się przypadkowo – powstają w momencie kiedy oczuwamy silne emocje, a więc najczęściej w momentach traumy.

Trauma najczęściej jest rozumiana jako przerażające i niezwykle bolesne doświadczenie jak na przykład katastrofa naturalna, wypadek, przemoc. Jednak tak naprawdę trauma ma dużo szersze znaczenie – nie jest definiowana przez „powagę sytuacji” a przez osobiste postrzeganie osoby która dane wydarzenie przeżywa. Traumą może więc być również kłótnia rodziców dla dziecka, śmierć ukochanego zwierzątka czy nawet oskarżające słowa wypowiedziane przez szefa do osoby bardzo wrażliwej.

Kiedy doświadczamy traumy – nie możemy ani uciec, ani się obronić – nasze ciało zastyga. Ludzie którzy doświadczyli traumy często opisują to jako  „zastygłem”, „nic nie mogłem zrobić”, „moje ciało zamarło”… Pojawiające się wtedy uczucia zostają jakby zamrożone w czasie.  

ECHO (Energie Consciousness Hologram) zamrożone w czasie
ECHO (Energie Consciousness Hologram) zamrożone w czasie powstałe podczas traumy

Właśnie wtedy tworzy się tak zwane Echo. Wtedy też podejmujemy pewną decyzję, stwarzamy pewne przekonania – np. nie można ufać mężczyznom, nikt mnie nie rozumie, jestem do niczego.

Taka decyzja podęta w chwili traumy jest niezwykle silna, gdyż zostaje sklejona z bezpieczeństwem –  w końcu niezależnie od tego jak straszna była trauma, przeżyliśmy. Nasze nowe przekonanie gadzi mózg zapisuje głęboko w podświadomości i staje się ono częścią naszego oprogramowania – czy zdajemy sobie z tego sprawę czy  nie, czy tego chcemy czy nie.  Wszystko to co znajduje się na poziomie podświadomym, jest odtwarzane automatycznie, działamy i zachowujemy się jak na auto-pilocie, nawet jeśli świadomie czegoś nie chcemy.

Praca w Matrix Reimprinting pozwala na zmianę wspomnień. Nie zmieniamy wydarzeń, natomiast zmieniamy nasze wspomnienie, postrzeganie danej sytuacji, nasze podjęte decyzje i wyrobione przekonania.

Uwalniając traumę leczymy nie tylko powstałe wówczas przekonania ale też wszystkie zamrożone wówczas emocje i reakcje. Jeśli tego nie zrobimy, podobne wyzwalacze – a może to być to samo miejsce, ten sam zapach, ta sama osoba, …. – mogą prowokować podobną reakcję, zwyczajnie odtwarzając ją z tego co zostało zapisane.

Jak to działa, czyli podróż do Matrixa

Wszystko co istnieje jest tak naprawdę w 99.99% energią. Kto mówi o energii, mówi również o wibracji, informacji.

Otaczają nas różne pola informacyjne, a ich istnienie można najłatwiej zaobserwować przyglądając się światu zwierząt, na przykład migrującym ptakom które wiedzą kiedy i dokąd migrować, jak ustawiać się na niebie w różne formacje (tu akurat mowa o polach morficznych które posiadają właściwą sobie pamięć dostępną poprzez rezonans morficzny).

Fizyka kwantowa bada otaczające nas różnego rodzaju pola informacyjne
Otaczające nas różnego rodzaju pola informacyjne, jednym z nich jest tzw pole serca

Mówi się również o polach torsyjnych (np polu serca), polach morfogenetycznych i morficznych (w tym np o Kronikach Akaszy które te pola tworzą) itp…

Jednym z tych pól, tzw polem punktu zerowego czy polem uniwersalnym, jesteśmy wszyscy otoczeni i połączeni. Trochę więcej na jego temat znajdziesz tutaj. Jego istnienie bada i opisuje fizyka kwantowa, przyglądali mu się uznani naukowcy, między innymi Max Planck. Albert Einstein powiedział „Pole (matryca) jest naszą jedyną rzeczywistością„. Odnosi się do niego również np Joe Dispenza nazywając polem nieskończonych możliwości, czy metoda dwupunktowa. W EFT Matrix Reimprinting mówi się o polu uniwersalnym – Matrixie.

Nasze wspomnienia i nasza podświadomość są według MR częścią tego uniwersalnego pola, Matrixa.

Powracając do momentu traumy i pracując z naszą młodszą wersją, tzw ECHO (Energetic Consciousness Hologram) uwalniamy uczucia i przekonania zamrożone w tamtym momencie, tym samym zmieniając zapis w polu energetycznym, w naszej podświadomości.

Ważna informacja – praca z traumą nie oznacza że należy koniecznie „przejść” ponownie przez traumatyczne wydarzenie. Nie polega ona bowiem na retraumatyzacji, a na jak najłagodniejszym uwolnieniu tego co zostało wówczas uwięzione. Praca w Matrix Reimprinting nie odbiega od tej zasady!

W czym pomaga Matrix Reimprinting

Jest to bardzo potężne narzędzie pomocne między innymi przy pracy w takich tematach jak:

  • uzależnienia
  • fobie
  • alergie
  • problemy w relacjach
  • traumy, w tym również porodowe
  • niesłużące nam przekonania (często bazowe)
W czym pomaga Matrix Reimprinting - zmień swoje życie przez zmianę przekonań

Zmiana naszych przekonań bardzo często potrafi całkowicie zmienić nasze życie. Determinują one w końcu to co nam się przytrafia, to jakie wydarzenia i jakich ludzi w swoim życiu do siebie przyciągamy. Zmieniając przekonania zmieniamy swoją biolgię.

Bezpłatna seria o EFT

Jak w MNIEJ NIŻ 10 MINUT zmniejszyć stres, niepokój i przezwyciężyć lęki, aby wreszcie przestały Cię blokować?

Poznaj naukowo potwierdzoną metodę EFT i zacznij wreszcie osiągać więcej – pozbywając się złych emocji, przekonań, czy naprawiając swoje relacje…

Zapisz się i otrzymaj przewodnik EFT i 3 wideo

Uwolnij stres i nawiąż lepszą relację ze swoim ciałem

Zapisz się na listę mailingową i otrzymaj medytację Odczuwania ciała w formacie MP3