Chcesz się uwolnić od nieprzyjemnych emocji? Opukuj w czasie narzekania!

Jak szybko i łatwo poczuć ulgę i uwolnić się od nieprzyjemnych emocji? Jeśli umiesz narzekać – możesz to osiągnąć! Sprawdź jak używać jednej z technik EFT – Technik Emocjonalnej Wolności.

Technika EFT Opukuj w czasie narzekania

Technika „Opukuj w czasie narzekania”

Bywa że dopadają Cię niechciane emocje, czujesz w ciele stres i napięcie, chciał(a)byś się od tego uwolnić ale nie wiesz jak? Coś się wydarza, budzi w Tobie multum odczuć i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?

Chciałabym Ci zaproponować jedną z technik EFT, Technik Emocjonalnej Wolności, którą polecam wszystkim i z której nadal sama korzystam w nagłej potrzebie.

Opukuj w czasie narzekania to najprostsza technika EFT, nie wymagająca żadnego przygotowania, ukończenia żadnego kursu na temat EFT, znajomości psychologii, coachingu czy nawet jakiejkolwiek wiedzy o emocjach.  

Pomimo tego że jest tak banalnie prosta – jest niesamowicie skuteczna!

Technika EFT Opukuj w trakcie narzekania
Narzekać… każdy umie!

W dodatku żeby móc ją wykonać wystarczy tylko.. umieć narzekać! A podejrzewam że tę umiejętność każdy w jakimś stopniu posiada, choć niektórzy używają ją częściej niż inni 😉

Ah, bym zapomniała, wypadałoby jeszcze wiedzieć jak opukiwać. Jeśli masz ochotę wypróbować ale nie znasz punktów – zapraszam do tego wpisu, pierwszy raz słyszysz o EFT? – zapraszam tutaj.

Dla kogo jest ta technika?

Dla wszystkich – idealna na start dla „początkujących” z EFT, jak i tych zaawansowanych.

Zaczynasz i nie wiesz jak układać własne rundki a nie chcesz lub nie możesz skorzystać z pomocy trenera EFT? – wypróbuj właśnie tę technikę.

Jesteś już starym wyjadaczem EFT? Kiedy akurat coś Ci się przydarzyło i jesteś w silnych emocjach, nie masz głowy do jakiejkolwiek innej techniki czy do zastanawiania się jak by najlepiej ten problem ugryźć – idealny moment.

Poza tym świetnie się też nadaje do pracy własnej pomiędzy sesjami jeśli chodzisz do kogoś na terapię EFT.

 Jak wykonywać technikę Opukuj w czasie narzekania?

Gdybyś mogła i gdyby wypadało z chęcią wywaliłabyś z siebie to co Cię gryzie, ponarzekała na życie, świat, sytuację w której się znalazłaś, innych ludzi?

Twoje myśli pędzą z prędkością 100 km na godzinę i nie umiesz ich zatrzymać?

Nie zatrzymuj!

Instrukcja

  1. Kontynuuj narzekanie / myślotoki – jak Ci wygodniej, w głowie lub na głos. Nie ograniczaj się, nie cenzuruj, nie krępuj, wręcz odwrotnie – pozwól sobie tym razem na więcej!
  2. Jednocześnie opukuj punkty!

Mówiłam, prościej się nie da..

Prosta technika EFT - Opukuj w trakcie narzekania

Jak długo opukiwać? I czy to w ogóle działa? Historia z życia wzięta

Jak długo opukiwać?

Aż emocje opadną i poczujesz ulgę i spokój! Zwykle też poczujesz jakby przestrzeń dookoła Ciebie się poszerzyła, poluzowała.

W trakcie opukiwania poczujesz jak ciśnienie opada. Czasem może to zająć chwilę, czasem wymaga dłużej, ale nie przestawaj, obiecuję, w końcu opadnie i poczujesz się lepiej.

Pamiętam rozmowę telefoniczną z ubezpieczalnią kiedy poinformowali mnie że zdecydowali że wypadek samochodowy zostaje orzeczony z naszej winy. Odwiesiłam słuchawkę z takim wkurwem że nie mogłam wyjść na umówione spotkanie. Usiadłam więc do pukania i w pierwszych minutach ten wkurw wręcz rósł, a dopiero po dobrym kwadransie zaczął się rozpraszać. Dopukałam do tego wszystko co mi przez myśl przeszło – wkurw na tego który doprowadził do wypadku i odjechał, wkurw i strach że przez niego o mały włos męża i dziecko nie straciłam, poczucie krzywdy, niesprawiedliwości, nawet to że mnie szlag trafił że 11 lat zbierania bonusa właśnie poszło na marne (niby nic w porównaniu z tym że mogłam stracić rodzinę, a jednak gdzieś w głowie się pałętało), …  – wszystko co leciało, aż zupełnie wszystko ze mnie zeszło. Nie zastanawiałam się przy tym nad gramatyką, ortografią i poprawnością polityczną.

Co ciekawe kilka dni później wydarzył się mały cud – musiałam zadzwonić ponownie do tej firmy by ubezpieczyć inne auto, bo nigdzie indziej po takim wypadku nie chcieli nas przyjąć – i jak za sprawą magicznej różdżki trafiłam na osobę która jednym kliknięciem zmieniła niemożliwe – po prostu zmodyfikowała zapis w aktach!! I okazało się że w jednej sekundzie malus zniknął, inne firmy stoją przed nami otworem a ja w przyszłym roku doczekam się swojego 50% bonusu!

Taką moc ma EFT!  

Bezpłatna seria o EFT

Jak w MNIEJ NIŻ 10 MINUT zmniejszyć stres, niepokój i przezwyciężyć lęki, aby wreszcie przestały Cię blokować?

Poznaj naukowo potwierdzoną metodę EFT i zacznij wreszcie osiągać więcej – pozbywając się złych emocji, przekonań, czy naprawiając swoje relacje…

Zapisz się i otrzymaj przewodnik EFT i 3 wideo

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
Kasia
11 miesięcy temu

Bardzo przydatna metoda, często ją stosuję podczas jazdy samochodem, (gdy czekam na czerwonym świetle),wtedy najlepiej mi się narzeka.

2
0
Daj znać co myślisz - napisz komentarzx
()
x

Uwolnij stres i nawiąż lepszą relację ze swoim ciałem

Zapisz się na listę mailingową i otrzymaj medytację Odczuwania ciała w formacie MP3