Sesje EFT – podróż po emocjach i przekonaniach

Zainteresowała Cię metoda EFT i efekty jakie może osiągnąć, myślisz o skorzystaniu z sesji. Jednak dręczy Cię niepewność – nie wiesz czego się na niej spodziewać, i czy to w ogóle dla Ciebie. Zajrzyj i przekonaj się że nie taki diabeł straszny. 

Sesja EFT - podróż po emocjach i przekonaniach

Nie ma dwóch ludzi na świecie którzy mają identyczne wartości, potrzeby, i dążą do tych samych celów. I chociaż tak bardzo różnimy się między sobą, to śmiem twierdzić że wszyscy pragniemy koniec końców tego samego – spokojnego, szczęśliwego i spełnionego życia. Nawet jeśli dla każdego oznacza ono zupełnie coś innego. 

Na swojej drodze napotykamy jednak wiele wyzwań i trudności. Zwykle radzimy sobie z nimi na co dzień, lepiej lub gorzej, aż przychodzi taki moment że mamy już dość. Chcemy zmiany, choć niekoniecznie wiemy jak ją osiągnąć, i zaczynamy szukać pomocy z zewnątrz – sposobu który nam to umożliwi.

Metoda EFT, czyli Techniki Emocjonalnej Wolności, to jeden z takich sposobów. (Jeśli słyszysz o niej pierwszy raz, to więcej o tym co to jest metoda EFT znajdziesz tutaj).  

Można ją stosować we własnym zakresie, pod warunkiem że włoży się trochę czasu i pracy w to by nauczyć się z niej korzystać. Tutaj znajdziesz wskazówki jak się do tego zabrać.   

Można też udać się na indywidualną sesję EFT do trenera. Warto przypilnować by była to osoba która ukończyła certyfikowany kurs trenerski EFT.

Co to jest sesja EFT?

sejsa EFT to forma terapii

Sesja EFT to tak naprawdę jedna z wielu form terapii pomagająca osiągnąć Twój cel.

Jest to spotkanie z samym sobą, podróż po różnych zakamarkach własnej świadomości i podświadomości, nierzadko wędrówka do wydarzeń z przeszłości.

Taka wyprawa ma jeden cel - poczuć ulgę i spokój, uwolnić się od ciężarów przeszłości by móc stworzyć wymarzoną przyszłość.

Jak wygląda sesja EFT?

Nie ma dwóch takich samych ludzi, i nie ma dwóch takich samych sesji EFT.

Po pierwsze, klienci przychodzą z różnymi problemami. W zależności od natury problemu, ale też od tego co on u danej osoby powoduje i jak ona go przeżywa, trener EFT dobiera odpowiednią technikę do pracy (w końcu to Techniki Emocjonalnej Wolności, w liczbie mnogiej).

Po drugie, nawet przy tym samym problemie, jego źródło i przyczyny mogą być różne. A więc to dokąd sesja poprowadzi, nie jest z góry zdeterminowane.

Po trzecie, przychodzą klienci z różnym poziomem wiedzy na temat samej metody – tacy którzy już z takiej formy korzystali, ale też tacy dla których to „pierwszy raz”.

Ciężko więc konkretnie opisać jak wygląda typowa sesja.

Można jednak trochę uogólnić, i wyróżnić kilka etapów które zawsze pojawiają się na sesji, bynajmniej na tych które prowadzę:

Etapy sesji EFT:

  1. Ustalamy z czym chcesz pracować, oraz jakie rezultaty chcesz osiągnąć. 
  2. Jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z EFT – krótko wyjaśniam i pokazuję jak wygląda opukiwanie, czyli jak będziesz opukiwać rundki podczas sesji.
  3. Wyciszasz się przez krótkie ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe
  4. Pracujemy – przeplatam rozmowę lub prowadzoną wizualizację opukiwaniem rundek
  5. Robimy krótkie podsumowanie 
  6. Jeśli  uznam za słuszne i przydatne, zadaję Ci pracę domową do wykonania pomiędzy sesjami. 

Na co zwrócić uwagę podczas sesji EFT?

Wszystkie odczucia w ciele, emocje i myśli które się pojawiają są ważne. Nawet te najbardziej nieprawdopodobne, i te – a nawet szczególnie te – które wydają się nie mieć sensu. Dlatego podczas sesji ważna jest szczerość i otwartość – zarówno wobec trenera, jak i wobec siebie.

Warto więc mówić o wszystkim co się pojawia, i zostawić trenerowi ocenę tego co jest ważne, a co nie.

Z czym wybrać się na sesję EFT?

Metoda EFT pomaga rozwiązać wiele życiowych wyzwań i trudności.

Klienci zgłaszają się na sesję z naprawdę różnymi problemami:

brak samoakceptacji i niskie poczucie własnej wartości, problemy w relacjach z bliskimi, negatywne przekonania i nawyki, problemy finansowe, brak partnera lub toksyczne czy kolejne rozpadające się związki, niemożność znalezienia ciekawej czy dobrze płatnej pracy, objawy somatyczne w ciele, trudne czy traumatyczne wydarzenia z przeszłości, emocje z którymi sobie nie radzą jak np. niekontrolowane wybuchy złości, toksyczny wstyd, wieczne poczucie winy, stres, lęki, depresja..

sesja EFT - z czym warto się na nią wybrać

Co warto zrobić przed spotkaniem z trenerem?

Warto się zastanowić co chcemy tak naprawdę osiągnąć, czyli ustalić cel. Warto w tym celu odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki jest mój problem?

Jeśli nie mamy celu, albo liczymy na to że podczas jednej sesji uporządkujemy sobie całe swoje życie, będziemy rozczarowani. Nikt nie jest w stanie tego zrobić, i nie jest to ani kwestia metody, ani tego czy ktoś jest dobrym trenerem czy terapeutą.

Dobrze jest również sprawdzić czy wybrany terapeuta nam odpowiada, czy czujemy się przy nim dobrze, bezpiecznie i mamy do niego zaufanie. Niektórym wystarczy ocena na podstawie zdjęcia, czy zamieszczonego filmu, inni będą woleli krótką rozmowę przed konsultacją. Warto z niej skorzystać w razie wątpliwości, bo poczucie zaufania jest podstawą do szczerości i otwartości.

Na koniec

Mam nadzieję że choć trochę rozjaśniłam Twoje wątpliwości.

Jednak gdybyś miał jakieś pytania, nie wahaj się zadać pytania zostawiając komentarz pod artykułem, z przyjemnością odpowiem.

A jeśli poczułeś że to metoda dla Ciebie i chcesz ją wypróbować, możesz to zrobić tutaj:

Bezpłatna seria o EFT

Jak w MNIEJ NIŻ 10 MINUT zmniejszyć stres, niepokój i przezwyciężyć lęki, aby wreszcie przestały Cię blokować?

Poznaj naukowo potwierdzoną metodę EFT i zacznij wreszcie osiągać więcej – pozbywając się złych emocji, przekonań, czy naprawiając swoje relacje…

Zapisz się i otrzymaj przewodnik EFT i 3 wideo

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Daj znać co myślisz - napisz komentarzx
()
x

Uwolnij stres i nawiąż lepszą relację ze swoim ciałem

Zapisz się na listę mailingową i otrzymaj medytację Odczuwania ciała w formacie MP3